Не працюється?

Не працюється?

Вам треба працювати, а зосередитися ніяк не виходить. Ви тупо дивитеся на чистий аркуш паперу або порожній екран комп'ютера, а думки блукають десь далеко-далеко: навколо перестрілки з чоловіком, залишків їжі в холодильнику, необхідних покупок, на які бракує грошей. А свята і вихідні взагалі будь-яку людину надовго вибивають з робочої колії. І ось, як тільки в голову починають приходити ділові ідеї, дзвонить телефон. і все починається спочатку.

Звучить знайомо? Здатність повністю сконцентруватися на поставленому завданні - один з головних шляхів до її швидкого і ефективного рішення. Наступні прийоми допоможуть вам зосередитися на роботі:


Будьте акуратні

Рідко кому вдається сконцентруватися на роботі, якщо робоче місце виглядає так, як ніби по ньому промайнув торнадо. Упорядковування робочого столу займе у вас усього лише декілька хвилин увечері або перед початком роботи. Зате скільки можна заощадити часу на пошуку тек, що загубилися, або вашої улюбленої ручки. Залиште на столі тільки те, що вам треба для роботи.

Розробіть певний порядок роботи

Дослідження свідчать про те, що систематичний порядок поведінки може полегшити підготовку до роботи і допомогти мозку налаштуватися на майбутню інтенсивну роботу.

Наприклад, якщо у вас проблеми з підготовкою до іспитів, постарайтеся виробити певний ритуал перед тим, як приступити до навчання: працюйте в один і той же час або в одному і тому ж місці. Перед початком випийте чашку кави. Якщо є можливість, виберіть для роботи відповідний час. У деяких увага гостріше з ранку раніше, іншим потрібно декілька годин, щоб організм остаточно «прокинувся». Відкладіть найважчі завдання на якийсь час, в яке вам працюється найлегше.

Деякі люди вважають за краще працювати в повній тиші, іншим вдається краще зосередитися, коли є присутнім який-небудь шумовий фон. Якщо ви не можете працювати в тиші, виберіть музичний твір поспокійніше і кожного разу розпочинайте саме з нього. Багатьом подобається працювати під записані звуки природи : моря, дощу або лісу.

Складіть список справ

Кожен ранок складайте список завдань, які вам треба виконати за день і викреслюйте кожну справу, як тільки зробите його. Таке візуальне нагадування не лише приведе в порядок ваші думки, але і змусить вас відчути, що ваші справи швидко і успішно просуваються.


Цей же метод застосовний і при роботі над великим проектом або з великим об'ємом інформації. Спробуйте розбити великий проект на декілька дрібних завдань і виконуйте їх послідовно. Тоді вам не здаватиметься, що ви просто «завалені» роботою.

Киньте собі виклик

Коли перед вами стоїть обридле, довге і нудне завдання, дуже легко втратити зосередженість і допустити безглузді помилки.

Один з психологів пропонує цікаве рішення цієї проблеми. Він вважає, що кращий спосіб зробити нудну роботу цікавою, це зробити її важче. Наприклад, можна перетворити нудну роботу на гру, якщо робити її на якийсь час. Такий виклик своїм силам стимулює приплив крові до клітин мозку, підвищуючи його активність, тобто допомагає вам звернути усю увагу на роботу.

«Не турбувати«!

Якщо під час роботи вас часто відволікають колеги, друзі або домочадці, відведіть собі певний щоденний час, коли ви будете «поза зоною доступу». Дайте іншим знать, що в цей час вас не можна турбувати ні в якому разі. Відключіть телефон. Закрийте двері в офіс або домашній кабінет або знайдіть місце, де ви зможете спокійно працювати: наприклад, в читальному залі або в залі для конференцій.

Вимкніть Інтернет

Хоча Інтернет - незамінний засіб для отримання певних даних і інформації, іноді це справжній вбивця часу і уваги. Якщо кожну годину вас тягне зайти в мережу, «просто щоб перевірити пошту», або кожні п'ять хвилин вам приходять «аськи», візьміть собі за правило залишатися оффлайн, поки уся робота не буде зроблена.


Час від часу робіть перерви

Короткий відпочинок може допомогти вам «провітрити мізки» і зосередитися на наступній проблемі. Тому час від часу відривайтеся від роботи, особливо коли переходите з одного завдання на інше. Встаньте і походьте пару хвилин або відкиньтеся на спинку стільця, розслабтеся і зробіть декілька глибоких зітхань.

Здатність концентрувати увагу - це психологічна навичка, такий же, як і інші. Тобто йому можна і треба навчитися. При достатньому терпінні і постійній практиці можна добитися повної концентрації уваги на поставленому завданні, а це майже гарантує її успішне виконання.


Надрукувати